-->-->-->-->-->-->-->--> -->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->

Rekrutacja

Licznik online

ministat liczniki.org

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Licznik odsłon

Odsłon : 496721

, Powered by Joomla!
Mały Samorząd Uczniowski PDF Drukuj Email

 

Uczniowie klas III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Od grosika do złotówki”. Był on wdrażany podczas zajęć szkolnych. Realizacja projektu trwała pięć dni, w trakcie których uczniowie poznawali tajniki podstaw edukacji finansowej.
Podczas „podróży po planetach” z Grosikiem, przewodnikiem międzygalaktycznej wyprawy, zdobywali  wiedzę, kształtowali umiejętności, gromadzili „skarby” potrzebne do samodzielnego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i gospodarowania własnymi zasobami.
W trakcie zajęć mieli okazję:
- zapoznać się z rodzajami i nominałami pieniędzy,
- poznać sposoby zarabiania pieniędzy na drobne wydatki,
- poznać wygląd i zastosowanie karty płatniczej,
- wskazać sposoby oszczędzania w różnych sytuacjach życia codziennego,
- doskonalić umiejętność liczenia pieniędzy,
- dowiedzieć się o potrzebie racjonalnego wydawania pieniędzy,
- poznać zasady udanych zakupów,
- rozwijać umiejętność współpracy w grupie.
Istotnym elementem projektu była współpraca z rodzicami. Każdy rodzic otrzymał folder z informacjami o założeniach projektu. Po każdym dniu „podróży” dzieci dostawały nalepki z napisem ”Porozmawiaj ze mną o …”, które były zaproszeniem do wspólnej rozmowy rodzica z dzieckiem na tematy związane z edukacją finansową. Następnie przez 14 dni rodzice razem z dziećmi dokonywali analizy oszczędzania prowadzonego przez dziecko w domu. Swoje spostrzeżenia zaznaczali poprzez naklejenie gwiazdek na karcie „Oszczędności….”
Realizacji projektu przez cały czas towarzyszyła wspólna zabawa, ćwiczenia i śpiew, zachęcające do poszukiwań, sprawiające, że nauka stała się przyjemnością.