W tym roku, 15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. Odkrywać ich talenty i pokazać je innym.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie, w swoje możliwości). Następnie uczniowie wspólnie bawili się przy muzyce, rozwiązywali zakropkowane równania, odgadywali zaszyfrowane hasła, tworzyli drzewo talentów, wykonywali kropkowane prace
plastyczne. A wszystkim zadaniom przewodziła magiczna kropka.Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Uczniowie klas 1-8 wzięli udział w konkursie
na najbardziej wykropkowaną klasę. Oczywiście, kto w tym dniu w kropki był ubrany, ten na lekcjach nie był pytany.
To był wspaniały i niezapomniany dzień! A my wszyscy po obchodach Dnia Kropki wiemy
jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć  w siebie!!!

Organizatorzy:
Biblioteka i samorząd szkolny