Liga tenisa stołPowego

Finał VII Ligi Tenisa Stołowego uczniów szkół podstawowych w sezonie 2020

W Publicznej Szkole Podstawowej w Bogacicy, w dniu 12 grudnia, odbył się czwarty, finałowy turniej ligi tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych w sezonie 2020. W każdym turnieju wszystkim uczniom przydzielane były punkty, w zależności od zdobytego miejsca. Uczniowie byli podzieleni na 3 kategorie – dziewczęta, chłopcy klas młodszych i chłopcy klas starszych.

         Zawodnicy grający przy tenisowych stołach wykazali się dużymi umiejętnościami gry w tenisa stołowego, zwłaszcza uczniowie z czołowych miejsc, a mecze  często kończyły się po wyrównanej walce. Cały turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, w duchu  fair play.

         Liga Tenisa Stołowego cieszyła się dużym zainteresowaniem., we wszystkich turniejach uczestniczyło aż 32 młodych adeptów tenisa stołowego. Przy tak dużej frekwencji warto organizować takie turnieje, a widać, że zainteresowanie tenisem stołowym w naszej gminie jest duże.

         Po turnieju finałowym uczniowie z miejsc 1-3 otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary. Zawodnicy, którzy wywalczyli pozostałe miejsca, również otrzymali nagrody.        

Tak atrakcyjne nagrody uczniowie mogli otrzymać dzięki sponsorom turnieju, którym bardzo chcę podziękować. To dzięki nim mógł pojawić się uśmiech na twarzy dzieci, gdy otrzymywały nagrody i puchary. Sponsorami Ligi Tenisa Stołowego w sezonie 2020 byli: firma Saint Gobain-Polska, w osobie p. Damiana Dmytruszyńskiego, firma Prefabet Kluczbork, w osobie p. Wojciecha Marciniszyna.

Podziękowania kieruję również doBurmistrza Kluczborka, p. Jarosława Kielara i dyrektora OSiR w Kluczborku, p. Andrzeja Olecha za przychylność w organizacji , patronat nad rozgrywkami i ufundowanie pucharów. Dziękuję także p. dyrektorowi szkoły,  Robertowi Wietrzykowi  za umożliwienie przeprowadzenia turnieju i „zielone światło” dla tenisa stołowego w naszej szkole.

Dziękuję zawodnikom za udział i sportową rywalizację w VII Lidze Tenisa Stołowego uczniów szkół podstawowych – sezon 2020.   

 

Kierownik turnieju - Janusz Poprawa

 

Wyniki VII edycji ligi tenisa stołowego