Dziś udało się się nam stworzyć prawdziwą synergię. Połączyliśmy naukę, zabawę, rozwój ze szczytnym celem- pomaganiem. Pan MateuszDybka z ATZAkuku przeprowadził dla uczniów klasy IV b zajęcia z robotyki LEGO. Uczniowie podzieleni na dwuosobowe zespoły budowali śnieżne pojazdy z klocków, a następnie programowali ich poruszanie się, trasy, pokonywania przeszkód.

Zabawa małych inżynierów zmusiła ich do kreatywnego rozwiązywania problemów, analizowania błędów i wyciągania wniosków. Wszystko w doskonałej atmosferze współpracy. Na koniec odbyły się zawody konstruktorów, które wyzwoliły mnóstwo energii i emocji. Wszystko działo się w pracowni LaboratoriaPrzyszłości co tym bardziej nadało zajęciom nowatorski charakter.
Ale gdzie szczytny cel? Całe zajęcia zostały przeprowadzone charytatywnie, a uczniowie w podziękowaniu zakupili pampersy dla dzieci z Domu samotnej matki w Opolu, który od lat wspiera p. Mateusz Dybka. Dziękujemy za czas, dobrą energię i okazję do rozwoju oraz przypomnienie, że pieniądze nie są najważniejsze, a rzeczy najbardziej wartościowe, jak przyjaźń, rodzina, relacje możemy tworzyć za darmo.