W atmosferze zimy i Nowego Roku zapraszamy na spektakl, którego nie mogą przegapić uczniowie starszych klas szkoły podstawowej. Przedstawienie uniwersalne, również dla dorosłych - przez każde pokolenie odczytywane inaczej.  
Przed Państwem Jaki ten świat jest wielki! na podstawie baśni Andersena - nastrojowa opowieść doskonała na chłodne zimowe dni. 

Baśnie Andersena. Jaki ten świat jest wielki! 10+

Przedstawienie oparte na motywach 7 baśni Hansa Christiana Andersena: „Pasterka i kominiarczyk“, „Dziewczynka z zapałkami“, „Dzielny cynowy żołnierz”, „Nowe szaty cesarza“, „Choinka“, „Stara latarnia“ i „Stokrotka“ w nowym przekładzie Bogusławy Sochańskiej.

W spektaklu spotyka się więc kilka światów: świat Andersena ze współczesnym, a mikrokosmos porcelanowych figurek z wielkim światem zewnętrznym. JAKI TEN ŚWIAT JEST WIELKI! to opowieść o przemijaniu, miłości, władzy i śmierci, ale przede wszystkim o wielkiej radości życia.

Klamrą przedstawienia jest baśń o Pasterce i Kominiarczyku – dwóch porcelanowych figurkach, które zakochują się w sobie – ale pojawią się w niej także postacie z innych opowieści: młody świerk przywieziony z lasu na Boże Narodzenie, zmarznięta dziewczynka próbująca sprzedać na ulicy zapałki, stara latarnia wspominająca swoją młodość, zakochany w tancerce żołnierz...

Jest to spektakl skłaniający do refleksji i stawiający wiele pytań:
Co jest w życiu najważniejsze?
O co walczyć?
Czy obrany przez nas cel jest wart zachodu?
Czy jesteśmy gotowi przyjąć konsekwencje swoich wyborów?
Czy jesteśmy zdolni do podejmowania własnych decyzji? Czasem na przekór sile grupy, do której należymy.

Przedstawienie wspaniale ukazuje klasyczne, uniwersalne motywy, uświadamiając istnienie niezmiennych na przestrzeni wieków problemów życia ludzkiego.