We wtorek (20.02) w Zespole Opolskich Parków Krajobrazowych odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu "Poznajmy Parki Krajobrazowe Polski". Etap był przeprowadzony równolegle w każdym z naszych trzech oddziałów: PK „Góra św. Anny” , PK „Góry Opawskie” oraz Stobrawskim Parku Krajobrazowym.

To konkurs drużynowy dla uczniów szkół podstawowych, klas V-VIII. Celem konkursu jest zarówno poszerzanie i ugruntowywanie wiedzy dotyczącej polskich parków krajobrazowych, jak i szeroko pojętych zagadnień z zakresu ekologii, ochrony przyrody i środowiska. Zakwalifikować do III etapu udało się drużynie z naszej szkoły z Stobrawski Park Krajobrazowy w składzie : Monika N., Szymon N., Julia S. – opiekun p. Piotr Noculak.

Trzy najlepsze drużyny z każdego parku już 19 kwietnia spotkają się w III – wojewódzkim etapie który przeprowadzony zostanie w Opolu, w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego .
Wówczas poznamy reprezentację naszego województwa w etapie ogólnopolskim - którego w tym roku Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych jest gospodarzem.